Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

                             

JASEŁKA

        Tradycyjnie, jak co roku uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Bąkowicach wystąpili w Jasełkach. W czterech odsłonach ukazali Maryję i Józefa szukających schronienia, Anioła, który objawił się pasterzom pasącym owce na łące, Heroda - okrutnego despotę, który bojąc się o swój tron był zdolny do wszystkiego, oraz Maryję z dzieciątkiem i Józefa, którzy w ubogiej stajni witają pasterzy. Nie zabrakło również Trzech Króli, Śmierci i Diabła. Nasi aktorzy stanęli na wysokości zadania, świetnie wcielili się w odgrywane postaci i w ten sposób przybliżyli nam odległe czasy i Betlejem, bowiem co roku oglądając Jasełka i to samo Wielkie Wydarzenie ciągle odnajdujemy coś nowego. Całość występu wzbogacił występ chóru aniołków.

        Do występu uczniowie przygotowali się rzetelnie ucząc się swoich ról, dobierając odpowiednie stroje i dekoracje, pod kierunkiem opiekuna SU. Jasełka wystawione zostały 17 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury, 22 grudnia w szkole przed całą społecznością uczniowską oraz pracownikami szkoły, kolejne przedstawienie Jasełek odbyło się 3 stycznia 2010 roku, po niedzielnej mszy w kościele Parafialnym w Bąkowicach oraz 17 stycznia na mszy świętej dla dzieci w kościele parafialnym w Świerczowie.

  

          AKTORZY BIORĄCY UDZIAŁ W JASEŁKACH:

Maryja – Anna Ptak

Józef – Krystian Rudziński

Pastuszkowie: Szymon Drozd; Damian Kudła; Adria Kudła; Szymon Błaszków; Albert Zuzak

Trzej Królowie: Dawid Groblica; Dominik Indyk; Bartosz Kosno

Herod - Oliwia Majcher

Diabeł – Martyna Matysiak

Śmierć – Dagmara Rabenda

Hetman - Barbara Bielska

Chór Aniołów: Klaudia Bielska; Dominika Piasecka; Magdalena Krzywda; Ewelina Gruszczyńska; Anna Zarzycka; Patrycja Wójtowicz; Natalia Szewczyk; Natalia Zarzycka; Karolina Zmora; Kamila Kolak

            Aktorzy składają serdeczne podziękowania dla księdza proboszcza parafii Bąkowice – Andrzeja Jaremki oraz księdza proboszcza parafii Świerczów – Krzysztofa Szczecińskiego, za wsparcie sekcji artystycznej Szkoły Podstawowej w Bąkowicach.

R. Boduch

wstecz